Якщо росіяни прийдуть, ми будемо знищувати їх

Якщо росіяни прийдуть, ми будемо знищувати їх

Стаття Нолана Петерсона, колишнього пілота та ветерана спецоперації Іраку та Афганістану, кореспондента The Daily Signal, 27 квітня 2015р., переклад українською Сергія Геращенка.

 

За містом на українському арміїськовому об’єкті під назвою Полігон, який зазвичай використовується для навчання на бронетехніці, близько 200 цивільних добровольців зібралися в минулі вихідні на військових навчаннях. Багато хто не мав ніякого військового досвіду; деякі ніколи не тримали зброю. Але багато хто вирішив тренуватися військовій справі через поширення хвилювання щодо ескалації конфлікту в Україні і потенціал для того, щоб поширити його до Дніпропетровська, який, з майже 1 мільйоном жителів, є четвертим за величиною містом України. “Я тут, щоб захистити мій народ, моє місто і моя сім’я”, сказав Данило Кислиця, 20 років. “Я дуже турбуюся про приход війни сюди; я думаю, що це буде дуже погано.”

Новобранці були у віці від 17 до 74 і походили з усіх верств суспільства. Вони носили невідповідну уніформу, яка була або куплена в Інтернеті або поставляються місцевими групами добровольців, які облаштовують солдатів до бою. Деякі носили одяг мисливців або шкіряні мотокуртки. Інші мали на ногах тенісні туфлі. Українська армія спонсорувала навчання в рамках програми з розвитку громадянських добровольчих батальйонів, щоб захистити великі міста України в разі поширення конфлікту з Донбасу або в разі вторгнення Росії. Після цього навчені і озброєні добровольчі підрозділи відповідають за захист ключових позиції, таких як мости і контрольно-пропускні пункти.

Розвиток батальйонів територіальної оборони є частиною загальнонаціональної програми нарощування місцевих груп оборони, у тому числі в інших великих містах, таких як Одеса та столиця України Київ, підкреслюючи хвилювання чиновників і цивільних осіб, що конфлікт в Україні може значно загостритися. “Я не борюся проти росіян, я борюся проти політики Москви,” сказав Валерій Косарєв, 71 рік, на громадських засадах солдат. “Ми боремося за майбутнє Росії також. Я не ненавиджу росіян. Але якщо вони прийдуть сюди, це моя батьківщина, і я буду захищати її”. “Ми повинні перемогти”, додав він. “Це буде надгробний камінь Путіна.”

Цивільні добровольчі батальйони зіграли ключову роль в перші дні конфлікту в Україні навесні минулого року, коли українські регулярні армійські підрозділи виявили вогневу перевагу над проросійськими сепаратистами, яким Росія поставляє озброєння, техніку та військових інструкторів. Цивільні добровольчих батальйонів (у тому числі підрозділів, таких як батальйони Азов, Донбас та Айдар) працюють в координації з регулярними українськими частинами, але не під прямим управлінням Київського командування і мають свої власні незалежні канали фінансування, навчання і набуття зброї. У квітні цього року, однак, Київ заявив, що всі добровольчі батальйони були включені в склад Національної гвардії України, а несанкціоновані добровольчі батальйони не залишилися працювати в зоні конфлікту. У той час як недавно введені підрозділи тепер офіційно потрапляють під контроль Києва (персонал регулярно отримує військову зарплату і частини тепер комплектуються з бронетехнікою і танками), деякі в основному працюють автономно і мають часом складні відносини з регулярними арміями. Добровольчі підрозділи територіальної оборони, як ті, що у Дніпропетровську будуть також включені в офіційну структуру ВСУ. Регулярні армійські офіцери, за допомогою солдат з Національної гвардії України та інших добровольців, проводять навчання та логістику. У разі, якщо бійці батальйону територіальної оборони будуть викликані на дійсну службу, вони будуть озброєні за стандартами регулярної армії і потраплять в її підпорядкованість.

В Дніпропетровські сили тероборони входить декілька підрозділів, у тому числі рота охорони, якій доручено захищати ключові позиції, такі як мости і контрольно-пропускні пункти. 38-річний командир одного з підрозділів, позивний “Армен”, сказав, що тільки два дні для підготовки новобранців, він зосереджується на таких пріоритетах, як дисципліна та елементарних навичках солдата стріляти і підкорятися командам. “Це просто нормальні люди, які працюють і ведуть звичайне життя,” сказав він. “Вони не військові. Вони тільки жителі міста, готові захищати його “. Навчання в суботу на полігоні були швидкоплинними. Під пильним оком декількох десятків інструкторів, всіх з недавнім бойовим досвідом на Донбасі, новобранці почали з основних індивідуальних тренувань руху і навчання в тому, як правильно носити і використовувати автомати Калашникова. Менш ніж за годину вони стріляли бойовими патронами. Вони також дізналися, як вести вогонь з гранатометів. І весь день гремів гучний оркестр стрілецької зброї та звук запуску РПГ. Постріли з РПГ лунали протягом декількох годин, і кожен новобранець зміг стріляти різними видами боєприпасів, підкресливши великий запас патронів і зброї, доступних для українських сил через надлишкові запаси радянських часів, починаючи з 1970-х і 1980-х років. “Нам не потрібна зброя,” сказав Армен. “Ми повинні мати підготовку. Якщо ми отримаємо нове обладнання, буде погано, якщо люди не знають, як його використовувати. Навчання найголовніше для нас “.

Незважаючи на припинення вогню з 12 лютого, бої продовжують вирувати в Україні, зокрема в гарячих точках в районі міста Піски за межами аеропорту Донецьк, і в Широкіне, за межами українського портового міста Маріуполь на Азовському морі. Багато хто чекає, що конфлікт спалахне цього літа. Після відвідин України з місією з встановлення фактів в березні колишній Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО генерал Уеслі Кларк заявив, напад на Україну є неминучим і, швидше за все, відбудеться до 9 травня 70-ї річниці розгрому нацистської Німеччини. Українські та американські військові попереджають про нарощування кількості російських солдатів на східному кордоні України та в Криму; збільшився потік російських озброєнь, обладнання та військових інструкторів в Україну; а також нарощування російських ППО. “Це найбільший обсяг російського техніки ППО на сході України з серпня” , сказала прес-секретар Державного департаменту Марі Харф. “Після збереження відносно стабільної присутності на кордоні, Росія посилає додаткові сили туди.”

У четвер генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг сказав, що більше 1000 одиниць російської військової техніки, включаючи танки, артилерійські та зенітні озброєння були переміщені в Україну минулого місяця, створюючи “причину для великої стурбованості”, що проросійські сепаратисти можуть почати наступ і фактично відмовитися від рамок припинення вогню від 12 лютого. “Ми не впевнені про наміри, але ми знаємо про свої можливості”, сказав про сепаратистське нарощування Столтенберг. “І ми бачили сепаратистів, підтримуваних Росією яки вчиняли великі наступи до цього, і вони, звичайно, могли б зробити це знову.” Українські військові представники кажуть, що більше 100 солдатів були вбиті з 12 лютого, коли набуло чинності припинення вогню, хоча солдати та деякі державні посадовці визнали число вбитих, як імовірно набагато вище.

У Дніпропетровську, цивільні добровольці та їхні військові інструктори серйозно поставилися до загрози війни. “Ситуація може значно погіршитися”, сказав Армен. “Росіяни і сепаратисти мають велику чисельність. Але якщо росіяни прийдуть сюди, ми будемо знищувати їх”. “Я тут, щоб захистити свою Батьківщину і свою сім’ю”, сказав 32-річний письменник і доброволець Валерій Войцеховський, який втік із зони конфлікту в Дніпропетровськ у минулому році. “Але я дійсно, дійсно хочу миру. Я не хочу більше війни “.

 

 

Leave a Comment