Історія ТОДО почалася навесні 2014 року.

Наприкінці березня, невдовзі після того, як на пост губернатора Дніпропетровської області прийшов Ігор Коломойський, був створений Штаб Національного Захисту (який працює і понині).

На його базі почали збиратися активні добровольці. За директивою Губернатора, вони зайнялися побудовою, облаштуванням та благоустроєм блокпостів навколо Дніпропетровська та по всій Дніпропетровській області.

За вельми короткий проміжок часу, за допомоги Облдержадміністрації, за підтримки меценатів та спонсорів, блокпости були побудовані, і ми почали активну оборону зовнішніх та проміжних кордонів Дніпропетровщини.

Разом зі співробітниками ГУ МВС області та працівниками ДАІ, ми вже тоді боронили наш край від сепаратистів.

Боронили доволі успішно. Всього, за офіційними даними, на блокпостах було затримано близько 200 людей, що їх підозрювали у сепаратизмі та державній зраді, вилучено більше 1000 одиниць незареєстрованої, та нелегальної зброї, десятки тисяч боєприпасів та вибухонебезпечних речей.

Тоді керівники блокпостів, що були обрані на загальних зборах активістів-добровольців, виступили з пропозицією створити офіційне формування, яке буде  в будь-який час стояти на сторожі громадського порядку та за можливості, допомагати з охороною державного кордону згідно чинного законодавства.

Після тривалих консультацій, було створено Громадське Формування «Територіальна Оборона Дніпропетровської Області»

Всі добровольці, що боронили блокпости, були нагороджені Почесним Знаком Губернатора області «За стійкість і патріотизм»

 

До наших лав приєдналися не всі, хто був від початку на блокпостах.

Справа в тому, що чимала кількість активістів пішла на службу до ЗСУ та добровольчих батальйонів, і зараз знаходяться на передовій. Коли вони повернуться з перемогою, всі до одного обіцяли приєднатися до лав ТОДО.

Сьогодні у наших лавах — близько 400 активістів, багато хто має досвід роботи у сфері громадської безпеки, дехто має особисту зброю.

 

Наші будні протікають у робочому процесі.

Проте, коли нашому місту та області загрожує небезпека, ми миттєво мобілізуємося, та готові боронити рідну землю та захищати спокій громадян.

 

Детальніше про нашу роботу можна дізнатися в розділі «Наша Діяльність»