Військові вишколи

Початково Тероборона Дніпропетровщини являла собою об’єднання цивільних людей, тобто здебільшого тих, хто ніколи не тримав у руках зброї і не пов’язував свій життєвий шлях з військовою справою. У ситуації, коли вся верхівка силового блоку уряду зрадила країну, завдання оборони лягли на простий народ. ТОДО – унікальний приклад самоорганізації громадян Дніпропетровщини, котрі власноруч дали відсіч повзучому сепаратизму.

Внаслідок цілеспрямованої політики знищення української держави, початкова військова підготовка для цілого покоління громадян України була втрачена. Святкування аж до 2014-го року радянського «дня захисника вітчизни» стало абсолютною фікцією, бо захищати Вітчизну вже ніхто не міг, та й здебільшого не збирався. Престиж воїнської професії був остаточно підірваний, а на момент початку російської агресії, Збройні Сили були фактично роззброєні.

Після анексії Криму, громадяни Дніпропетровщини одними із перших самі взялися відбудовувати Українську Армію наново. ТОДО (у складі Полку Національного захисту) стала школою військової підготовки. У відповідності до Конституції України, Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» Тероборона почала відроджувати серед цивільних загублені військові навички. При цьому, ми спираємося на досвід армій, передусім, Швейцарії та Ізраїлю. Вмотивованість, висока мобільність, ініціативність, професіоналізм, товариськість – ось деякі із її принципів.

Задачі військового вишколу ТОДО спершу диктувалися оперативною ситуацією на фронті україно-російської війни: від несіння служби на блокпосту, до участі в антидиверсійних заходах та операціях з узяття під контроль населених пунктів. Із ТОДО у період 2014-2015 років вийшло кваліфіковане поповнення добровольчих батальйонів ЗСУ, МВС та НГУ.

ГФ “ТОДО”, як і раніше проводить військові вишколи для громадян, які відчувають відповідальність за долю країни, готові вкладати свій час і сили в її обороноздатність, здатні завжди прийти на поміч своєму товаришу.

Анонси найближчих заходів читайте в новинах на головній сторінці